ATSARGIAI ERKĖS

Norime priminti, kad erkės jau aktyvios ir gyvybingos gali išlikti iki lapkričio mėnesio. Kreipiamės į Jus dar kartą priminti, kaip svarbu šia tema pasikalbėti savo vaiku!

Apie būtinybę tai padaryti liudija statistika – Lietuvoje erkių platinamomis ligomis kasmet suserga apie 4 tūkstančius žmonių. 2019 m. Lietuvoje buvo užregistruota 711 susirgimų erkiniu encefalitu, iš kurių 6 žmonės mirė. Mūsų šalyje šiomis ligomis susergama kelis kartus dažniau nei kitose Europos valstybėse, todėl pasiskiepyti nuo erkinio encefalito rekomenduojama visiems.

Erkių platinamų ligų tema itin aktuali, todėl prašome Jūsų, pasikalbėti šia tema su savo vaikais. Gerai pokalbio pradžiai siūlome naudoti Visuomenės sveikatos biuro sukurtą animuotą vaizdo siužetą erkių platinamų ligų prevencijos tema, kuriame svarbiausi akcentai, kaip galime apsisaugoti.

Filmuką rasite paspaudus šią nuorodą :https://www.youtube.com/watch?v=lu79BBz-IXE

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras dalinasi informacija:

https://www.vilniussveikiau.lt/vilnius-kviecia-pasirupinti-apsauga-nuo-erkiu-miestuose-fiksuojama-daugiau-susirgimu-nei-kaimuose/?fbclid=IwAR0kbqr_q-XP2CPlo6_vyh11zYKy4sd_6_ggRKhf_lcBr6AmhMENQ8oDz9Y