+370 5 277 0626
+370 5 277 0736

rastine@vieversys.vilnius.lm.lt

Žirmūnų g. 89, Vilnius

Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190020815.

  

     „Biologinės įvairovės pažinimas ir tyrinėjimas lauko klasėje“

Norime pasidžiaugti dar vieno laimėto projekto finansavimu. Vilniaus miesto savivaldybės administracija kiekvienais metais vykdo Ekologinio švietimo ir Savivaldybei pavaldžių įstaigų aplinkosauginio švietimo programas. Programos sudaromos konkurso būdu atrinktų visuomenės aplinkosauginio švietimo paraiškų pagrindu. Paraišką teikė ir finansavimą lauko klasės įkūrimui gavo ir mūsų ugdymo įstaiga.

 

Lauko klasės įkūrimu siekiama kokybiško ugdymo(si), biologinės įvairovės pažinimo ir tyrinėjimo lauke, vertinti gamtą kaip palankią ugdymui(si) aplinką, kuri  padeda stiprinti XXI a. reikalingus įgūdžius! Įgyvendinant projektą bus organizuojami ir lauko pedagogikos mokymai-seminarai, tapybos darbų paroda, atviros pedagogų veiklos ir gerosios patirties sklaida.

 

Projektas įgyvendinamas orientuojantis į lauko klasės, edukacinių erdvių kūrimą įstaigos kieme, skirtas skatinti vaikų pažintinę, tyrinėjimo, kūrybinę veiklą, savarankiškumą, padėti formuoti emocinį, vertybinį jų santykį su pasauliu. Įgyvendinant projekto idėjas bus siekiama vaikus, bendruomenę, supažindinti su artimiausia gamtine aplinka, pvz.: informacinių knygų-stendų lauke įrengimas. Įgyvendintos projekto veiklos padės ugdymo proceso dalį veiklų perkelti į lauko klasę bei ugdymą grįsti patirtiniu pažinimu, ugdymu(-si), pasitelkiant visas gyvos ir negyvos gamtos teikiamas galimybes, pvz.: sveikatingumo taką-labirintą, daržą, gėlyną, organizuojant įvairias veiklas, išvykas bei pasitelkiant inovatyvius skaitmeninius stebėjimo-tyrinėjimo prietaisus bei  priemones.

 

Įkurta lauko klasė, įgyvendintos veiklos užtikrins kokybiškas darbo sąlygos pedagogams, specialistams, kurie savo veikloje, vaikų ugdymo procese, didelį dėmesį skirs gamtiniam vaikų ugdymui ir kuo ilgesniam vaikų buvimui lauke. Organizuojant veiklas, susitikimus įstaigos bendruomenei lauko klasėje keičiamos gyventojų nuostatos padedant jiems suprasti, kad ugdymas galimas ne tik įstaigos viduje, bet ir lauke, o gamtą pažinti ir ją saugoti, stiprinti vaikų sveikatą geriausia būnant lauke. Padėti ugdytis aplinkai draugiškas vertybines nuostatas ir būti atsakingais. Tėvai ir pedagogai skatinami dalyvauti įstaigos gyvenime, būti aktyviais bendruomenės nariais ir prisidėti prie lauko klasės įrengimo taip siekiant kokybiškesnio vaiko ugdymo(si). Tiek šeima, tiek ir pedagogai turi siekti bendro ir vieningo tikslo, sujungti savo jėgas ir dirbti kartu, nes ir tėvai, ir pedagogai yra atsakingi už jaunosios kartos kokybišką ugdymą.

 

Parengė: priešmokyklinio ugdymo pedagogės Edita ir Irmantė