(8 5) 277 0626
(8 5) 277 0736

rastine@vieversys.vilnius.lm.lt

Žirmūnų g. 89, Vilnius

DALINAMĖS savo įspūdžiais, pasiekimais, naujomis ir solidžiomis pažintimis.

,,Žirniukų” ir ,,Kiškučių“ grupės vaikai sulaukė svečių iš Šaulių Sąjungos. Savanoriai kariai Linas ir Rimgailė įprastą dieną pavertė naujų žinių, įspūdžių ir potyrių diena. Edukacinės valandėlės metu svečiai papasakojo apie savo veiklą, kartu su vaikais atliko karių rytinės mankštos pratimus, pademonstravo tarnybinę uniformą, supažindino su kareiviškos kuprinės turiniu. Vaikams buvo smalsu pamatyti ir sužinoti kokių reikia reikmenų norint išgyventi gamtoje. Anot savanorių karių, tam kad jie galėtų išgyventi gamtoje reikia kilimėlio, miegmaišio, apsauginio tinklo, kompaso, prožektoriaus, mini dujinės viryklės maistui pasišildyti. Vaikai ne tik susipažino su kariška amunicija, bet ir pabandė pajausti kareiviško gyvenimo kasdienybę – pagulėti kareiviškame ,,patale“, miško spalvomis užsimaskuoti veidą, apsisaugoti nuo pavojaus specialiu tinklu. Kartu su svečiais mažieji jaukiai bendravo prie stalo, kartu ragavo kareivišką arbatą ir valgė sausą davinį (sausainius). Už edukacinę patriotiškumą skatinančią pamokėlę dėkojame ,,Žirniukų“ grupės ugdytinio tėveliui Linui ir jo kolegei Rimgailei.

„Kodėlčiukų“ išvykos į Lietuvos Respublikos Seimą metu grupės vaikučiai buvo labai rimtai nusiteikę. Mūsų laukė kelionė į rūmus. Taip, teisingai perskaitėte, į rūmus: pačius svarbiausius, labiausiai saugomus ir turbūt paslaptingiausius rūmus Lietuvoje – į Lietuvos Respublikos Seimo rūmus. Ekskursija prasidėjo Seimo lankytojų centre, kur mus pasitiko gidė, kuri papasakojo daug įdomių, istorinių faktų apie Seimą, jo narių darbą. Vaikai žiūrėjo edukacinį filmuką apie 1990 m. Kovo 11-osios įvykius. Vėliau kartu su gide keliavome į Seimo rūmus. Vaikams labai patiko naujoji Seimo posėdžių salė, Spaudos konferencijų salė, A. M. Brazausko salė, posėdžių salė, kurioje 1990-ųjų Kovo 11- ąją buvo atkurta Lietuvos valstybės Nepriklausomybė, turėjome galimybę apžiūrėti kitų šalių atstovų Lietuvai padovanotas dovanas. Daugelis vaikų džiaugėsi, kad visą tai yra matę per televizorių. Net nusifotografavome su Seimo pirmininke Viktorija Čmilyte – Nielsen. Gavę atminimo dovanėles ir pilni nepaprastų įspūdžių, laimingi grįžome į darželį.

„Pelėdžiukų” grupėje pagal projektą „Kiekviena profesija reikalinga” lankėsi teisininkas LR Aukščiausios Tarybos akto dėl Lietuvos nepriklausomos valstybės atstatymo signataras Eimantas Grakauskas, kalbėjo apie savo teisininko profesiją ir kaip tapo signataru, pasakojo apie savo jaunystės metus, domėjimąsi Lietuvos istorija, norą, kad valstybė būtų laisva, nepriklausoma. Davė daug gerų patarimų vaikams, kaip turėtume mylėti savo gimtą kraštą. Vaikai šoko grupėje šokį „Trepsiuką”, dainavo dainą „Tėviškėlė prie Nemuno”, daug kalbėjo apie savo piešinius „Lietuvai”. Tokia iškili asmenybė – visiems mums pavyzdys, kaip turime branginti, mylėti savo gimtą šalį.

Respublikinės sporto pramoga „Bėgimas su Trispalve 2023“ bendruomenė!

Bėgimas su trispalve Vilniaus lopšelio – darželio ,,Vieversys“ bendruomenė dalyvavo Vilniaus lopšelio – darželio „Liepsnelė“ inicijuotoje Respublikinėje sporto pramogoje „Bėgimas su Trispalve 2023“. Šio bėgimo tikslas – ugdyti vaikų pilietinius jausmus per fizinę veiklą. Visa bendruomenė kartu bėgo aplink darželį taip paminėdami Lietuvos Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną.