(8 5) 277 0626
(8 5) 277 0736

rastine@vieversys.vilnius.lm.lt

Žirmūnų g. 89, Vilnius

Spalio 21 d. priešmokyklinio ugdymo mokytojos E. Cibulskienė ir I. Miglinaitė, įgyvendindamos Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Biologinės įvairovės pažinimas ir tyrinėjimas lauko klasėje“, dalyvavo pirmame mokymų programos pedagogams „Ikimokyklinukų ugdymas lauke. Kaip prisijaukinti lauką?“ seminare. Seminarą vedė ir lauko žaidimus bei ugdymo metodiką lauke pristatė mokytojas, lauko darželio projektų vadovas ir stovyklų vaikams komandos narys T. Audenis.

Mokymų metu dalyviai pirmąją dienos dalį keliavo į patyriminį žygį Pavilnių parke, kurio metu galėjo susipažinti su apylinkėmis ir jose organizuojamomis veiklomis vaikams, išbandyti judriuosius bei edukacinius žaidimus skirtingoms vaikų amžiaus grupėms, atlikti praktines užduotis gamtinėje aplinkoje. Žygyje dalyviai diskutavo apie tai, kas yra rizika ir pavojus, uždavė atvirus klausimus lektoriui. Keliaudami prie Vilnelės dalyviai aptiko šlakių, lašišių bei upėtakių neršto vietas, užlipę ant Aukštojo Pavilnio kalno apžvelgė ledynų ir galimas mamutų keliavimo ribas, atrado gumbavapvių obuoliukus, žalčių slaptavietes.

Antrą dienos dalį dalyviai praleido klausydamiesi teorijos apie lauko pedagogiką, įkvepiančių pasakojimų apie užsienio ir Lietuvos lauko darželio patirtis, taikomas ugdymo lauke metodikas ir priemones, susipažino su lauko pedagogikos poveikiu vaikų raidai. Po mokymų dalyviai galėjo iš arčiau susipažinti su Lauko darželio ir Lauko mokyklos aplinka, stebėti vaikų mokymosi procesą ir laisvą žaidimą lauke.

Pedagogių laukia dar dvejų dienų mokymai, kurie įvyks lapkričio ir gruodžio mėnesiais. Lapkričio 25 d. įvyks seminaras „Patirtinis ugdymas lauke“, kurio metu bus kalbama apie mokymąsi stebėti gamtą, gyvūnų ir augalų pažinimą, pedagogų gebėjimą perteikti žinias vaikams, o gruodžio 11 d. „Saugiai jaučiamės lauke“ bus organizuojamas žygis į Pavilnių parko bunkerius, aptarti svarbiausi susitarimai su vaikais prieš keliones, veiksmų algoritmai pavojingose situacijose.

Parengė:  priešmokyklinio ugdymo mokytojos Edita Cibulskienė, Irmantė Miglinaitė