+370 5 277 0626
+370 5 277 0736

rastine@vieversys.vilnius.lm.lt

Žirmūnų g. 89, Vilnius

Vilniaus miesto savivaldybės biudžetinė įstaiga, duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 190020815.

  

 

 

Visa lopšelio-darželio ,,Vieversys“ bendruomenė tikslingai ir kūrybiškai organizavo sveikos gyvensenos ir mitybos veiklas. Nuo 2021 m. vasaros Lopšelyje-darželyje ,,Vieversys“ visos grupės kartą per mėnesį pradėjo gaminti vaisių salotas ir plakti vaisių bei daržovių kokteilius!

Visi – nuo mažiausių lopšelinukų iki didžiausių priešmokyklinukų, įdeda pastangų ir sau pasigamina priešpiečius. Jiems noriai, apsiginklavusios kantrybe, padeda auklėtojos ir auklėtojų padėjėjos. Po pirmojo bandymo rezultatais buvo patenkinti visi, vaikams tai buvo žaisminga ir gardi naujiena.

Pastebėjome, kad vaikai, gamindamiesi salotas ir kokteilius, linkę noriau valgyti pačių gamintą maistą, gaminimas padeda ugdyti vaiko pasitikėjimą savimi, moko laikytis taisyklių ir vaikai įgyja naujų įgūdžiu – mažiausieji mokosi atskirti, palyginti ir pažinti vaisius, juos ragauja, uosto ir matuoja, o didžiausieji lavina savo kulinarinius sugebėjimus, su auklėtojomis prisimena šviežių vaisių naudą sveikatai. Be to, taip skatinamas didesnis natūralių skanumynų – vaisių ir daržovių – suvartojimas, ugdomi sveikatai palankūs maitinimosi įpročiai, lavinamas vaiko gebėjimas pasirinkti sveikatai naudingą užkandį.

 

Parengė dietistė

Karina Sergejenko