Dėmesio Tėveliai !

     Jau prasidėjo sutarčių pasirašymas su naujai atvyksiančių vaikučių tėveliais. Sekantis rūpimas etapas – vaiko adaptacija darželyje. Nors iki rudens dar yra šiek tiek laiko, tačiau laukti nereikėtų. Ruoškitės darželiui iš anksto! Šiek tiek informacijos apie adaptaciją darželyje parengė mūsų psichologė Ugnė.

Vaiko adaptacija darzelyje

Mūsų pavasaris su plačia šypsena :)

     Vilniaus lopšelyje-darželyje „Vieversys“ visuomenės sveikatos specialistės iniciatyva įvyko akcija „Mūsų pavasaris su plačia šypsena“. Visiems darželį lankantiems vaikams buvo išdalintos šypsenos, kuriose vaikai būdami namuose turėjo žymėtis savo dantukų valymą. Žymėjimosi būdą pasirinko patys vaikai. Vieni spalvino su flomasteriais, kiti –  klijavo lipdukus, blizgučius. Po dviejų savaičių vaikų darbelių sulaukėme darželyje ir džiaugiamės pasipuošę darželio koridorių visų bendra plačia ir marga šypsena.

 Ačiū visiems dalyviams už pasidalintas šypsenas! 🙂

PREVENCINIŲ VEIKLŲ ĮGYVENDINIMAS LOPŠELYJE – DARŽELYJE ,,VIEVERSYS”

Vilniaus l/d ,,Vieversys“ kovo mėnesį veiklomis ir idėjomis prisidėjo prie iniciatyvos „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021”.

Kaip ir kasmet šį mėnesį, įstaigoje daugiau dėmesio skyrėme pokalbiams apie patyčias, žeminantį ir skaudinantį elgesį. Mokėme vaikus atskirti patyčias nuo kitų reiškinių (humorą, konfliktus), skatinome jas stabdyti, prašyti pagalbos..

Kovo 15 – 20 dienomis pedagogai su ugdytiniais organizavo aktyviąsias veiklas – skaitė H. Ch. Anderseno pasaka ,,Bjaurusis ančiukas“. Po to diskutavo, kodėl visi juokėsi ir skriaudė ančiuką ir kaip toks elgesys vadinamas.

Po diskusijos vaikai mezgė ,,Draugystės voratinklį“, žaidė žaidimą ,,Taip ir Ne“, atliko kūrybines užduotis. Jų metu piešė liūdną ančiuką ir linksmą gulbę.

Edukacines veiklas vainikavo linksmasis ,,Ančiukų šokis“. 🙂

Šį mėnesį nelikome abejingi ir Pasaulinei Dauno sindromo dienai, kuomet kovo 21 – 22 dienomis mūvėjome skirtingas kojines, ant langų lipdėme palaikymo saulytes. Taip siekėme bendro tikslo – didinti visuomenės supratimą apie Dauno sindromą, skatinti asmenų, turinčių Dauno sindromą, teisių, socialinės įtraukties ir gerovės palaikymą, žmonių toleranciją, dalijimąsi gerosiomis patirtimis bei paraginti kiekvieną iš mūsų išdrįsti pabūti kitokiais.

Aktyvus ir tolerantiškas kovas padėjo pamatus tolimesnei tolerancijos plėtrai…

Balandžio 2 d. darželio langai puošėsi mėlynos spalvos balionais, lašeliais, saulytėmis.  Taip darželis skelbė jau tradicija tampančią akciją – minėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną, taip išreiškiant palaikymą ir supratimą šeimoms ir asmenims, paliestiems autizmo spektro sutrikimo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DĖKOJAME VISIEMS PRISIDĖJUSIEMS PRIE TOLERANCIJOS IR GERUMO PLĖTROS! 🙂

Velykinės vieversiukų žaidynės

     Balandžio 1 dieną, darželio sporto aikštelėje, po ilgo laiko vyko sporto šventė.  Mažieji atšuoliavo pasipuošę žaviomis zuikių ausytėmis. Renginys prasidėjo su  nuotaikinga kiškių mankšta, vaikai varžėsi smagiose estafetėse. Darželio auklėtojos taip pat atliko užduotį, tai sukėlė gausias darželinukų ovacijas. Na, o pabaigoje visų laukė prizai 🙂

 

 

 

 

Tėveliams :)

Dėl PGR testavimo įstaigoje

Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktą informaciją dėl profilaktinių testų atlikimo.

Periodinį profilaktinį testavimą sudaro du etapai:

I etapas. Jo metu nustatoma, ar asmuo PERSIRGO Covid-19 liga, ir atliekamas serologinis antikūnų testas (kraujas imamas iš piršto).

II etapas. Jo metu nustatoma, ar asmuo SERGA Covid-19 liga, ir atliekamas antigeno testas (mėginys imamas tik iš nosiaryklės)

 

SVARBU atkreipti dėmesį:

  • Jei I etapo metu asmuo atliko serologinį antikūnų testą ir gavo Teigiamą atsakymą – 60 d. nedalyvauja profilaktiniame testavime (II etapas).
  • Jei I etapo metu asmuo atliko serologinį antikūnų testą ir gavo Neigiamą atsakymą – kas 7-10 d. atlieka Antigeno testą.

Registracija tyrimams vykdoma dviem būdais:  :

  1. internetu – pildant elektroninę registracijos formą. Reikalinga turėti elektroninės bankininkystės prisijungimo duomenis. Registracijos nuoroda: https://selfreg.myhybridlab.com/
  2. telefonu– Karštosios koronaviruso linijos numeriu – 1808.

LIETUVOS MAŽŲJŲ ŽAIDYNĖS

 

 

Projekto organizatoriai: Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK), Respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA).

Tai nekomercinis Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų projektas

Ar žinojote, kad šiais metais net  325 ikimokyklinio ugdymo įstaigos iš 47 savivaldybių, apie 32000 vaikų dalyvauja šiame projekte?  Vilniaus mieste net 65 įstaigos, viena iš jų ir mūsų l/d ,,Vieversys“ 🙂

Kaip ir kiekvienais metais projektas turėjo vykti trimis etapais, tačiau atsižvelgiant į Covid-19 situaciją Lietuvoje, bus vykdomas kiek kitaip.

Pirmasis etapas jau prasidėjo 2021 02 03 ir tęsis iki 2021 04 30. Šiuo laikotarpiu, kas dvi savaites, vyks LTMŽ nuotolinės pamokėlės įstaigose.

Antrasis etapas –  numatomas 2021 05 01-05 30 darželiuose.

Finalinis, trečiasis, festivalis planuojamas didžiausiose Lietuvos arenose 2021 06 01-06 30.

Mūsų darželiui atstovauja ,,Kodėlčiukų“, ,,Saulučių“ bei ,,Varpelių“ grupių vaikai. Visi kartu palaikykime šaunuosius sportininkus, kurie jau įveikė pirmąsias užduotis 🙂

Naujienas apie žaidynes galite sekti:  https://www.facebook.com/lietuvosmazujuzaidynes arba instagram@lietuvosmazujuzaidynes platformose.

 

IKIMOKYKLINUKŲ ŽIEMOS OLIMPINĖS ŽAIDYNĖS 2021

     Visą vasario mėnesį, mūsų darželio jaunieji sportininkai, jungėsi prie Kauno lopšelio-darželio „Spragtukas“ projekto ,,Ikimokyklinukų žiemos olimpinės žaidynės 2021“. Džiaugiamės, jog daugelis šeimų išbandė žiemos sporto šakas, o smagiausiomis akimirkomis pasidalino su darželiu. Visi dalyvavę auklėtiniai apdovanoti padėkos raštais ir prizais 🙂

               

SNIEGO PRAMOGOS

Iškritus gausiam sniegui suskubo džiaugtis visa l/d ,,Vieversys“ bendruomenė!:)

Pedagogai su vaikais ir jų tėveliais statė nepakartojamo grožio, neaprėpiamo dydžio sniego statinius: senius besmegenius ir jų šeimynas, sniego pilis ir trobeles… Netrūko žaidimų su sniegu: mėtymosi sniego gniūžtėmis, čiuožinėjimo nuo pačių pasidarytų kalnelių, sniego angelų darymo, dažymo ant sniego. 🙂

Pramogautojai nekantravo pasidalinti savo kūriniais su kitais bendruomenės nariais – juos fotografavo, dalijosi užfiksuotais įspūdžiais. 🙂

Tai tik įrodo, kad visai nesvarbu, kur esame –

svarbu, kad turime bendrą tikslą. 🙂

 

Ši pramoga suvienijo kolektyvą, suteikė malonių akimirkų.

Dėkojame visiems bendruomenėms nariams už pozityvumą, įsitraukimą, nuotraukų atsiuntimą. 🙂

 

PROJEKTAS ,,MŪSŲ DRAUGAI – SPARNUOČIAI“

     Vasario 1-28 dienomis Vilniaus l/d ,,Vieversys“ bendruomenė, kartu su Vilniaus ,,Neries“ ikimokyklinio ugdymo pedagogų metodiniu būreliu dalyvavo projekte ,,Mūsų draugai – sparnuočiai“.

     Projekto metu ugdytiniai su auklėtojomis ir tėveliais kūrė lesyklėles paukščiams iš įvairiausių medžiagų – medžio, kartono, įvairių antrinių žaliavų, gamtinių medžiagų. Jomis puošė darželio, kiemo, miško ir parko aplinką.

     Šis projektas mūsų bendruomenę subūrė kilniam tikslui – palengvinti paukštelių išgyvenimo sąlygas žiemą, o vaikams suteikė galimybę ne tik pasirūpinti silpnesniais už save, bet ir susipažinti su sparnuočiais, jų gyvenimu iš arti.

     Sulaukę pavasario paukščiai mums būtinai padėkos! 🙂

Juk gražiausia padėka – tai paukščių čiulbėjimas. 🙂

1 2 15 16