PREVENCINIŲ VEIKLŲ ĮGYVENDINIMAS LOPŠELYJE – DARŽELYJE ,,VIEVERSYS”

Vilniaus l/d ,,Vieversys“ kovo mėnesį veiklomis ir idėjomis prisidėjo prie iniciatyvos „Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ 2021”.

Kaip ir kasmet šį mėnesį, įstaigoje daugiau dėmesio skyrėme pokalbiams apie patyčias, žeminantį ir skaudinantį elgesį. Mokėme vaikus atskirti patyčias nuo kitų reiškinių (humorą, konfliktus), skatinome jas stabdyti, prašyti pagalbos..

Kovo 15 – 20 dienomis pedagogai su ugdytiniais organizavo aktyviąsias veiklas – skaitė H. Ch. Anderseno pasaka ,,Bjaurusis ančiukas“. Po to diskutavo, kodėl visi juokėsi ir skriaudė ančiuką ir kaip toks elgesys vadinamas.

Po diskusijos vaikai mezgė ,,Draugystės voratinklį“, žaidė žaidimą ,,Taip ir Ne“, atliko kūrybines užduotis. Jų metu piešė liūdną ančiuką ir linksmą gulbę.

Edukacines veiklas vainikavo linksmasis ,,Ančiukų šokis“. 🙂

Šį mėnesį nelikome abejingi ir Pasaulinei Dauno sindromo dienai, kuomet kovo 21 – 22 dienomis mūvėjome skirtingas kojines, ant langų lipdėme palaikymo saulytes. Taip siekėme bendro tikslo – didinti visuomenės supratimą apie Dauno sindromą, skatinti asmenų, turinčių Dauno sindromą, teisių, socialinės įtraukties ir gerovės palaikymą, žmonių toleranciją, dalijimąsi gerosiomis patirtimis bei paraginti kiekvieną iš mūsų išdrįsti pabūti kitokiais.

Aktyvus ir tolerantiškas kovas padėjo pamatus tolimesnei tolerancijos plėtrai…

Balandžio 2 d. darželio langai puošėsi mėlynos spalvos balionais, lašeliais, saulytėmis.  Taip darželis skelbė jau tradicija tampančią akciją – minėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną, taip išreiškiant palaikymą ir supratimą šeimoms ir asmenims, paliestiems autizmo spektro sutrikimo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DĖKOJAME VISIEMS PRISIDĖJUSIEMS PRIE TOLERANCIJOS IR GERUMO PLĖTROS! 🙂